Biletul zilei baschet 17.06.2021

17 iunie 2021 – cota pentru biletul de baschet are valoarea 3.38. Am selectat doua partide: una din Divizia A si una din NBA, cu primul meci incepand la ora 20:00.

LOST ieri la biletul de baschet propus, nu am o forma deloc buna in ultima vreme. Incerc sa revin azi cu un combo format din: Divizia A + NBA.

biletul zilei din baschet

PRONOSTICURI BASCHET BILETUL ZILEI 17 IUNIE 2021

CSM Oradea – U BT Cluj (ora 20:00)

Prefatez mai intai duelul 4 dintre Oradea si Cluj.

Ce meci am avut fratilor acum 2 zile la Oradea, cu sala plina si o echipa gazda dornica de revansa. Daca ne uitam insa mai atent la disputa, vedem ca formatia gazda a avut multa sansa in a-si adjudeca victoria, cosul din secundele de final al oaspetilor fiind valabil, iar de acolo se putea ajunge in prelungiri. O frustrare mare evident pentru gruparea ardeleana, care se poate manifesta in aceasta seara.

Am vazut in meciul trecut o echipa gazda care a inceput ca din „tun”, cu un „run” de 20-9, bucurand la maxim asistenta din sala Antonio Alexe. Doar ca daca ne uitam la procentaje, echipa bihoreana a avut un procentaj de doar 37.7%, apararea adversa facandu-le mari probleme, iar la aruncarile libere au fost aceleasi imprecizii ca si in partidele de la Cluj. E timpul ca alb-negri sa-si arate cu adevarat valoarea, sa profite de apararea visatoare a gazdelor si sa castige trofeul suprem in liga nationala.

Milwaukee Bucks – Brooklyn Nets (ora 03:30)

Inchid biletul de baschet cu un match-up favorabil in favoarea gazdelor, in Bucks vs Nets.

Avem un meci de „win or go home” pentru Milwaukee, echipa ce parea desprinsa in castigatoare in meciul trecut, cand avea un avans de 17 puncte undeva la jumatatea sfertului 3. Apoi „Kevin Durant happened”, superstarul din Brooklyn a inscris in momentele cheie de joc, terminand meciul cu 49 d epuncte, 17 recuperari si 10 pase decisive. Procentajul sau a fost de 16 din 23 din teren, iar la libere 13 din 16. KD a jucat toate minutele (48) in acea partida, asa ca se va pune sub semnul intrebarii oboseala pentru el diseara.

Bucks au jucat solid in meciul anterior, insa Brooklyn a fost echipa mai buna „down the stretch”. Giannis a marcat 34 de puncte, Middleton 25 si Holiday a inregistrat 19 puncte si 8 pase decisive. Evident ca frustrarea este mare in randul „cerbilor”, iar mingea pierduta de grec in secundele finale din meci, cand putea egala scorul, a constituit pierderea partidei. Am avut o serie fabuloasa intre cele doua echipe, si nu ma astept sa vedem altceva nici la noapte. Mizez ca ne asteapta un „meci 7” inapoi in Brooklyn, intre aceste doua formatii de top.