Meci posibil spectaculos în UEFA Conference League, între Olimpija Ljubljana și Larne din Irlanda de Nord. Partida va începe la ora 22:00 și nu va fi transmisă în direct la TV în România.
Rocket e în formă!
3 din ultimele 5 ponturi au fost câștigate!
Vezi mai jos pronosticul lui!
O. Ljubljana
Slovenii sunt cunoscuți publicului larg din România mai degrabă pentru faptul că acolo joacă atacantul Raul Florucz, despre care s-a scris că ar putea fi naturalizat să joace pentru naționala țării noastre.
Cu toate că avem o echipă cotată la puțin sub 10 milioane de euro, deci nu prea valoroasă, iată că slovenii au acumulat 6 puncte în această grupă și au momentan șanse reale la calificare.
Probabil ca totul se va decide în partida cu Larne, după care va urma o dublă de foc cu Cercle Brugge și Jagiellonia. Gazdele nu au aici mari probleme de lot, exceptând atacantul Pedro Lucas Schwaizer, autor a două goluri în acest sezon pentru sloveni.
Larne
Cei de la Larne sunt din categoria echipelor foarte mici din Conference League, care au ajuns aici cumva întâmplător. Loturi care nu valorează nici 4-5 milioane de euro și echipe care pierd cu 1-4 atunci când dau de un adversar mai de Doamne ajută.
Așadar, să nu ne mirăm că avem golaveraj 2-9 în contul celor de la Larne, echipă mică din Irlanda de Nord, o țară unde fotbalul nu e tocmai la cel mai înalt nivel. E cumva pe modelul din Țara Galilor, cam toți jucătorii buni au reușit să îi găsească echipe măcar în primele 3-4 ligi din Anglia, cei care au rămas ”acasă” sunt de o valoare îndoielnică.
Deși nu există probleme deosebite de lot pentru oaspeți, aceștia vor fi cu siguranță îngrijorați pentru că se deplasează pe un teren unde puține echipe reușesc să plece neînvinse.
Echipe probabile
O. Ljubljana
Larne
Istoric confruntări directe
Primul meci între cele două formații, într-o partidă oficială în cupele europene. Ușor de înțeles, cei de la Larne nu prea au avut tangență cu fotbalul mare.
O. Ljubljana - Larne ponturi pariuri
O formație cu 0 puncte, la fel ca și Petrocub sau Dinamo Minsk și golaveraj 2-9, care nu prea are mari pretenții și speranțe de la această competiție. Cu toate acestea, cei de la Larne nu au nimic de pierdut și pot fi periculoși, în sensul că pot înscrie un gol. Dacă mă uit la meciurile cu St. Gallen (1-2) și Shamrock (1-4), cred că e chiar posibil. Totuși, voi miza pe peste 3 goluri înscrise, în sensul că 3 goluri înseamnă cota 1.00, deci primim miza înapoi. Câștigăm la patru goluri înscrise și gazdele ar trebui să înscrie 2-3 goluri fără probleme prea mari.