Predictii Hertha vs Bayern 19.01.2020

Forma Catalin: Castigat Castigat Castigat Pierdut Pierdut

Bayern revine dupa pauza de iarna si nu isi mai permite pasi gresiti. In runda 18 din Bundesliga joaca in deplasare la Hertha si nu va fi un meci foarte simplu, de aceea aleg sa merg pe goluri.

predictii hertha vs bayern

Hertha.

Face un sezon modest pentru ca in 17 runde a strans numai 19 puncte si astfel este pe locul 12. A marcat 22 de goluri si a primit 29.

Acasa a jucat slab fiindca in 8 meciuri are 3 victorii, un rezultat de egalitate si 4 infrangeri.

Forma de moment este decenta pentru ca in ultimele 5 jocuri de campionat are 2 victorii, 2 rezultate de egalitate si o infrangere.

Bayern.

la 4 puncte de primul loc. A marcat 46 de goluri si a primit 22.

In deplasare a jucat in aceeasi maniera deoarece in 8 meciuri are 4 victorii, 2 rezultate de egalitate si 2 infrangeri.

Forma de moment este modesta pentru ca in ultimele 5 jocuri de campionat are 3 victorii si 2 infrangeri.

Vezi și pontul propus la Schalke – Monchengladbach, cota 1.72!

Echipe Probabile și Absenți.

Echipe Probabile:

Hertha (4-1-4-1): Jarstein – Plattenhardt, Stark, Rekik, Klunter – Ascacibar – Grujic, Darida, Dilrosun, Lukebakio – Selke.

Bayern (4-1-4-1): Neuer – Pavard, Alaba, Boateng, Davies – Thiago – Muller, Goretzka, Coutinho, Perisic – Lewandowski.

Vezi toate cotele pentru Hertha vs Bayern

Absenti.

Hertha: Arne Maier (accidentat) / Marvin Plattenhardt (incert).

Bayern:  Martinez, Coman, Lucas Hernandez, Sule (accidentati) / Kimmich (suspendat).

Istoric Confruntări Directe.

• Cele 2 formatii s-au intalnit de mai multe ori pentru ca joaca an de an in Bundesliga. Surprinzator, rezultatele sunt destul de echilibrate. In 2019 a fost 2-2 la Munchen.

Predictii Hertha vs Bayern – Catalin.

Bayern nu se descurca foarte bine in confruntarile cu Hertha, iar faptul ca face un sezon modest ma face sa aleg golurile in aceasta confruntare.

75% din meciurile de acasa ale Herthei au fost de peste 2.5 goluri, acelasi lucru intamplandu-se in 88% din deplasarile lui Bayern.

Hertha a marcat in medie pe teren propriu 1.38 goluri si a incasat 1.75. De partea cealalta, Bayern a marcat in medie in deplasare 2.25 goluri si a primit 1.62. Interesant este faptul ca in cazul ambelor formatii s-a inscris cel putin un gol in prima repriza in peste 75% din partide.

Pronostic & Cota: 1-2 goluri in prima repriza – 1.60